Projekty

  • ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PEDAGOGIEM

    W klasie V rozpoczął się cykl zajęć warsztatowych z pedagogiem. Będą one poświęcone rozwijaniu umiejętności społecznych i kompetencji osobistych potrzebnych każdemu w sprawnym radzeniu sobie z wyzwaniami codzienności. Komunikacja, współpraca, potrzeby, emocje - to tylko niektóre z tematów, z jakimi z pomocą pani pedagog zmierzą się uczniowie.

    Zajęcia pomogą im lepiej zrozumieć siebie oraz budować zdrowe relacje.

  • ZAJĘCIA KOŁA MATEMATYCZNEGO

    Uczniowie klasy 6, uczestniczący w kole matematycznym, wzięli udział w emocjonującej grze planszowej, która łączyła elementy losowości i strategii. Gra polegała na rzucaniu dwiema kostkami, sumowaniu oczek, a następnie zaznaczaniu odpowiednich boków w kwadratach na planszy, zgodnie z wynikiem rzutu. Gracze mieli możliwość wyboru, czy zaznaczyć pole za pomocą procentu, czy ułamka dziesiętnego, co wprowadzało dodatkowy element strategiczny. Zabawa rozwijała umiejętności matematyczne, logiczne myślenie i współpracę, a uczniowie chętnie rywalizowali, starając się zdobyć jak najwięcej punktów, a jednocześnie blokować ruchy przeciwnika.Gra spotkała się z dużym entuzjazmem, a uczniowie wykazali się kreatywnością i sprytem w opracowywaniu własnych strategii.Była to doskonała okazja do połączenia nauki z zabawą, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych rozgrywek.

  • ZAJĘCIA KOŁA PRZYRODNICZEGO

    Na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie klasy IV bawili się w małych chemików i prowadzili doświadczenia chemiczne w ramach innowacji pedagogicznej „Śladami przyrody - obserwuję, poszukuję, wnioskuję …” . Czwartoklasiści wykonywali doświadczenia „od kuchni”. Wspólnie spalili wstążkę magnezową i gasili płonące świeczki otrzymanym dwutlenkiem węgla. Nie zabrakło również „magicznego” palca.

  • ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

  • SPOTKANIE WIGILIJNE

    Grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną i znajomymi. Takie spotkanie miało miejsce dzisiaj w naszej szkole. Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy za sprawą uczniów naszej szkoły, którzy wystawili muzyczne przedstawienie. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawicielka lokalnych władz samorządowych- Pani Kierownik Centrum Usług Wspólnych Lidia Gołębiowska oraz Pani Sołtys Pleckiej Dąbrowy Monika Dzięgielewska. Niezmiernie miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów.

    Przedstawienie, które emanowało spokojem, wprowadziło wszystkich w stan przedświątecznego przeżywania, a ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi.

    Zobacz filmy:

    Taniec Aniołów:  Taniec Aniołów

    Przedszkolaki kolędują: Przedszkolaki kolędują

     

  • WYCIECZKA DO PŁOCKA

    Grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła dzisiaj Płock - stolicę Mazowsza. Uczniowie spacerowali po rynku, po głównej ulicy miasta i Wzgórzu Tumskim - wśród przygotowanych na święta dekoracji. Zwiedzali również Bazylikę Katedralną Najświętszej Marii Panny, której kaplica kryje szczątki polskich władców. To tu pochowani są Władysław I Herman oraz jego syn Bolesław III Krzywousty - za ich panowania miasto to było stolicą Polski. W krypcie bazyliki spoczywają także szczątki 14. książąt mazowieckich oraz księżniczki litewskiej. Po wyczerpującym spacerze siły zregenerowaliśmy w restauracji McDonald’s.

    W Zabytkowym Spichlerzu z przełomu XVIII i XIX wieku, który od lat jest miejscem ekspozycji zbiorów etnograficznych, uczestniczyliśmy w fantastycznych warsztatach związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi, podczas których uczniowie wykonywali światy - czyli tradycyjne dekoracje z opłatków. Uczniowie poznali również historie innych zwyczajów świąteczne i ich pochodzenie. Po warsztatach zwiedzaliśmy zasoby muzeum, które liczą 9500 muzealiów z całego Mazowsza, w tym m.in. stroje ludowe, tkaniny, kolekcje rzeźby, ceramiki, wycinanki. Na wystawie poświęconej sztuce Dalekiego Wschodu podziwialiśmy skarby buddyjskiej Azji - militaria, malarstwo, grafikę, monety. Mogliśmy tu zobaczyć „Wielką falę w Kanagawa”, jedno z najbardziej znanych na świecie dzieł sztuki, arcydzieło japońskiego drzeworytu, którego autorem jest Katsushika Hokusai. Na wystawie znajduje się także „Budda Amitabha” (Budda Nieograniczonego Światła), dzieło z kolekcji koreańskich obrazów taenghwa, jedynej takiej w zbiorach europejskich.

    W nowym skrzydle Muzeum Mazowieckiego usytuowanym w trzykondygnacyjnej kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 w Płocku uczniowie zwiedzali dzisiaj kolekcję sztuki art déco. We wnętrzach odrestaurowanych kamienic mogli obejrzeć meble, szkło, ceramikę, tkaniny, lampy, malarstwo i biżuterię, m.in. puderniczkę Tiffany’ego i kolczyki w etui Cartiera. Podziwiali mieszkanie polskiej inteligencji lat 30-tych XX wieku – salon z gabinetem, jadalnię, kuchnię i sypialnię oraz bogatą kolekcję szkła polskich hut. W części poświęconej malarstwu widzieliśmy dzieła polskich artystów, m.in. Stanisława Witkacego i Tamary Łempickiej.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    13 grudnia uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Techniki, w którym zgromadzono ponad 15 tys. eksponatów z różnych dziedzin sztuki, m.in. górnictwa, elektroniki, informatyki, motoryzacji, radiotechniki czy energetyki. Podczas zwiedzania uczniowie poznali ogromny wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe, odwiedzili najnowszą wystawę poświęconą historii badań kosmosu oraz poznali historię komputerów i paliw kopalnych. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra uczniowie podziwiali przez teleskopy panoramę Warszawy. Ulokowany na wysokości 114 m taras, piękna sala gotycka z czerwonym sufitem i niezapomniany wjazd szybką windą były niesamowitym przeżyciem. Następnie, spacerkiem po Placu Defilad, udaliśmy się na szybką wizytę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które zostanie oficjalnie otwarte dopiero w lutym 2025 roku. Po wyczerpującym spacerze musieliśmy zregenerować siły w restauracji McDonald’s. Potem na uczniów klas 4-8 czekała prawdziwa frajda. Sami mogli się przekonać, ile waży prawdziwa bryłka złota, co kryją bankowe sejfy, jak zabezpieczone są pieniądze i z czego są wykonane, jak wygląda prawdziwy skarbiec i czy można go otworzyć. Na chętnych czekały wydruki kart okolicznościowych i kart bankomatowych, a cierpliwi mogli usypać górę złota i przekonać się, jak funkcjonuje giełda papierów wartościowych. Pieniądze nie mają przed nimi już żadnych tajemnic, a wszystko to za sprawą wizyty w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Nasza wizyta w stolicy nie mogła obejść się bez wieczornego spaceru po magicznie oświetlonych ulicach miasta, a świąteczna iluminacja na ulicy Świętokrzyskiej skradła nasze serca.

  • III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Bedlnie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowało 8 solistek i 2 zespoły wokalne.

    Jury po wysłuchaniu ponad 40 wykonawców przyznało następujące nagrody:

    - Lidia Kubiak - wyróżnienie w kategorii klas 0-III.

    W kategorii klas IV-VI

    - Młodszy zespół wokalny - wyróżnienie

    - Maria Kopczyńska - II miejsce

    - Amelia Kubiak I miejsce

    W kategorii klas VII-VIII

    - Gabriela Walczak - III miejsce.

    - Zuzanna Radosiewicz - II miejsce.

    - Izabela Świątkowska - I miejsce.

    Ponadto starszy zespół wokalny wyśpiewał nagrodę specjalną.

    Serdecznie gratulujemy naszym wokalistkom.

  • SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przybyć na nasz szkolny kiermasz świąteczny oraz tym, którzy tak aktywnie zaangażowali się w jego przeprowadzenie. Dziękujemy za Waszą ofiarność i wielkoduszność i wsparcie.

    Razem możemy więcej.

  • MIKOŁAJKI

    Wizyta świętego mikołaja w szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Uczniowie klas 0-3 i PP przygotowywali się do niego starannie. Pilnie uczyli się piosenek i wierszyków, pisali listy.

    W piątek 6 grudnia już od rana wszyscy czekali na mikołaja i nadsłuchiwali dźwięku dzwoneczków. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach zebranych. Dzieci z ogromną radością przywitały mikołaja, śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż w kolejnym roku będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie święty przekazał wszystkim piękne prezenty.

  • WARSZTATY PIERNIKOWE

    Warsztaty piernikowe to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza przedszkolaków w magiczny świat świątecznych tradycji. Dlatego dziś dzieci z OP i PP z wielką chęcią wzięły w nich udział. Miały okazję samodzielnie przygotować i ozdobić pierniczki, korzystając z różnorodnych kolorowych lukrów, posypek i innych dekoracji. Podczas zajęć mali cukiernicy nauczyli się, jak przygotować ciasto, formować pierniczki oraz jak je piec w piekarniku. Po intensywnym pieczeniu, na dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z Mikołajem!

    Mikołaj, w swoim charakterystycznym czerwonym ubraniu, przybył z workiem pełnym prezentów. Dzieci mogły sfotografować się z Mikołajem, co stworzyło niezapomniane wspomnienia.

    Całe wydarzenie odbyło się w radosnej i twórczej atmosferze, sprzyjającej zabawie oraz integracji. Warsztaty piernikowe i spotkanie z Mikołajem to doskonała okazja do rozwijania kreatywności, budowania relacji i wspólnego przeżywania świątecznej magii.

  • PROJEKT - "BEZKRĘGOWCE SĄ WŚRÓD NAS"

    Na dzisiejszej lekcji biologii uczniowie klasy VI w ramach projektu pt: „Bezkręgowce są wśród nas” prezentowali wykonane przez siebie prace.

    Pierwszy etap projektu polegał na wylosowaniu przez grupy wybranych bezkręgowców, a następnie wykonaniu pracy i zaprezentowaniu pozostałym uczniom.

  • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

    Uczniowie ósmej klasy, którzy aktywnie przygotowują się do egzaminów zewnętrznych, uczestniczą w próbnym egzaminie ósmoklasisty. Przed nimi trzy dni intensywnej pracy.

    - poniedziałek: język polski

    - wtorek: matematyka

    - środa: język angielski

    Życzymy im powodzenia!

  • ZAWODY W ŁUCZNICTWIE SPORTOWYM

    Ubiegła sobota (23 listopada) upłynęła pod znakiem łuku i strzał. Nasi uczniowie, którzy na co dzień trenują w STS Lechita, uczestniczyli bowiem w turnieju łuczniczym, który miał miejsce w Bedlnie.

    Oto wyniki:

    - I miejsce w kategorii młodzik, dziewczęta - Wioletta Charążka

    - I miejsce w kategorii młodzik, chłopcy - Piotr Roliński

    - III miejsce w kategorii młodzik, dziewczęta - Gabriela Walczak

    Gratulujemy!

  • KIERMASZ STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH

    Małymi kroczkami dzieci z Oddziału Przedszkolnego tworzą własne stroiki bożonarodzeniowe, które trafią na kiermasz. Używając gałązek jodły, szyszek, wstążek i bombek, dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zdolnościami manualnymi.

    Kiermasz bożonarodzeniowy odbędzie się 6 grudnia w godz. 12.00-13.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu przygotowanych przez nas stroików i ozdób choinkowych.

    Zobaczcie, jakie piękne rękodzieła czekają na szczęśliwych nabywców.

    Widzimy się 6 grudnia.

  • „MOŻEMY BYĆ Z NICH DUMNI” - SŁAWNI POLACY

    W ramach cyklu lekcji „Możemy być z nich dumni” uczniowie klasy trzeciej przygotowali materiały i informacje o sławnych Polakach.

    Każdy uczeń wykonał plakat informacyjny o wybranej postaci. Prezentacja plakatów odbyła się na zasadzie konferencji naukowej. Dzieci wcieliły się w dorosłych naukowców i omawiały swoje plakaty. Po każdej prezentacji, uczniowie zadawali prelegentom jeszcze mnóstwo pytań.

  • LIGA OCHRONY PRZYRODY

    Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce wręczenie legitymacji członkowskich uczniom należącym do Ligi Ochrony Przyrody. Już od wielu lat aktywnie uczestniczymy w działach na rzecz tej organizacji. W tym roku udało nam się zebrać aż 67 chętnych uczniów.

    Gratulujemy i zachęcamy do udziału w różnych konkursach organizowanych przez LOP.

  • Zbiórka prezentów dla pacjentów Kutnowskiego Szpitala

    I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!! Przypominamy Wam o prowadzonej w naszej szkole mikołajkowej zbiórce prezentów dla pacjentów Kutnowskiego Szpitala.

    Co możecie przynosić?

    Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na plakacie, który prezentują Wam Ala i Małgosia!!!

    Zbiórka trwa do 4 grudnia.

  • WYCIECZKA DO KUTNA

    W piątkowe popołudnie, 22 listopada uczniowie klas V-VI mieli szansę przenieść się w czasie podczas wizyty w historycznym Pałacu Saskim w Kutnie. To wyjątkowe miejsce, związane z królem Augustem III Sasem, okazało się idealnym tłem dla lekcji historii zatytułowanej „Dzieje Kutna”.

    Pałac Saski w Kutnie powstał w 1750 roku jako pałac podróżny polskiego króla. Budowla leżała na ważnym trakcie łączącym dwie stolice – Drezno i Warszawę. W XVIII wieku podróż między tymi miastami trwała ok. 14 dni, a Kutno było jednym z kluczowych przystanków, gdzie król i jego świta mogli odpocząć w komfortowych warunkach. Podczas zajęć uczniowie poznali fascynujące fakty z przeszłości miasta, które leży na przecięciu ważnych szlaków handlowych i komunikacyjnych.

    Lekcja została wzbogacona o ciekawe opowieści i interaktywne elementy, dzięki którym uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale także zrozumieli, jak historia łączy się z teraźniejszością. Była to doskonała okazja, by odkryć dziedzictwo swojego regionu i zainspirować się do dalszego poznawania przeszłości. Następnie uczniowie mieli niezwykłą okazję odwiedzić Radio Q 100,7 FM w Kutnie, gdzie zgłębiali tajniki pracy w mediach. Podczas wycieczki dowiedzieli się, jak wygląda realizacja programu radiowego – od przygotowywania scenariusza audycji, poprzez pracę realizatora dźwięku przy konsolecie mikserskiej, aż po prowadzenie programu na żywo przez prezenterów. Mieli także możliwość wysłuchania na żywo serwisu informacyjnego, co pozwoliło im zobaczyć, jak dynamiczna jest praca w newsroomie. Co więcej, uczestniczyli w nagraniu programu nadawanego na żywo, obserwując pracę z mikrofonem studyjnym, montaż dźwięku oraz współpracę w zespole.

    Wycieczka była fascynującą lekcją o funkcjonowaniu mediów i z pewnością przybliżyła kulisy tworzenia audycji radiowych.

    Serdecznie dziękujemy Panu Marek Drabik, który zaprosił nas dzisiaj do radia i który zasponsorował nam dzisiejszy przejazd do Kutna. Podczas dzisiejszej wycieczki do Kutna uczniowie klas V-VI odwiedzili również manufakturę cukierków Ręcznie-zrobione, gdzie zanurzyli się w świecie słodkich smaków i mieli okazję zobaczyć, jak powstają ręcznie robione słodycze. Wzięli udział w warsztatach tworzenia kolorowych cukierków i lizaków, poznając tajniki tej tradycyjnej sztuki. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie stworzyć swojego lizaka, wybierając ulubione barwy i smaki, na przykład kwaśną limonkę czy słodką watę cukrową. Wycieczka była nie tylko smaczną przygodą, ale również ciekawą lekcją o procesie produkcji i historii cukiernictwa, tym bardziej, że w powietrzu unosiły się kuszące aromaty owoców. Na zakończenie każdy otrzymał własnoręcznie zrobione słodycze, które będą nie tylko smaczną pamiątką, ale także przypomnieniem o pełnym kolorów i smaków dniu.

    Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za fantastyczne warsztaty.

  • „Śladami przyrody- obserwuję, poszukuję, wnioskuję …”

    Na dzisiejszych zajęciach z biologii uczniowie klasy 5 w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Śladami przyrody- obserwuję, poszukuję, wnioskuję …” wykonywali modele wybranych komórek. Dzięki temu mieli możliwość utrwalenia wiadomości o budowie i funkcjonowaniu organelli komórkowych.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie
    Plecka Dąbrowa 6
  • 24 282 21 66

Galeria zdjęć