Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Pocztę Walentynkową. Kartki z życzeniami i słodkimi upominkami wrzucane były od środy do czwartku do „Skrzynki Walentynki” mieszczącej się przy ściennej gazetce Samorządu Szkolnego. Po posegregowaniu i ułożeniu kartek, szkolny listonosz rozdał je uczniom i nauczycielom podczas przerwy. Co niektórzy otrzymali nawet po kilka walentynek.
Dnia 04.02.2017 roku odbyła się Choinka Noworoczna. Bal podzielony był na dwie tury. Na pierwszą turę od godziny 10:00 do 13:00 przybyły dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego, klasa I i klasa II. Dzieci świetnie się bawiły tańcząc układy taneczne do dźwięków skocznej muzyki. Pod koniec zabawy maluchy otrzymały paczki ufundowane przez Radę Rodziców. Od godziny 13.00 bawili się uczniowie z klas III – VI . Zabawa odbywała się w scenerii podwodnego świata, tj. złotych i różnobarwnych rybek, koników morskich, krabów, strasznych rekinów i pięknych syren. Aby całkowicie wkomponować sie w morski świat, chętni uczniowie przebrali się za postaci z morskich głębin: Alicja Król jako syrenka, Nikola Ścibor jako kobieta pirat, Julia Gołębiewska jako pingwin i Wiktor Manycz jako tygrysek. Konkurs na najciekawsze przebranie wygrała Alicja Król. Na balu uczniowie z Klasy VI poprowadzili konkursy dla swoich młodszych kolegów, m.in. konkurs na zjedzenie jabłka wiszącego na sznurku, taniec z balonem, wyzwanie czyli co dana osoba musi wykonać. Na zakończenie balu Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła paczki przygotowane przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie rozeszli się do domów w dobrych humorach.
W dniu 15 grudnia odbyło się uroczyste przedstawienie jasełkowe i szkolna wigilia. Szkolni „aktorzy” do występu przygotowywali się kilka tygodni pod kierunkiem s. Wioletty Krzymowskiej. Wspaniała gra aktorska, kolorowe stroje aktorów, kolędy i pstorałki oraz dekoracja sprawiły, że wszyscy z uwagą śledzili losy Maryi, Józefa i malutkiego Jezusa.
Po przedstawieniu, wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy..” i symbolicznie przełamali się opłatkiem.
W dniu 09 grudnia zawitał do naszej szkoły cyrk "Heca" z przedstawieniem artystyczno-cyrkowym. Było dużo śmiechu, rozrywki i zabawy. W programie mogliśmy zobaczyć żonglerkę różnymi przedmiotami, tresurę zwierząt- sympatycznego pieska pudelka i wzbudzającego dreszczyk emocji egzotycznego węża. Duża dawka ekwilibrystyki, magii i iluzji wzbudzała u nas podziw i zachwyt. Młodsze dzieci oglądały występ z otwartą buzią. Podczas występów cyrkowych nie zabrakło tez konkursów z udziałem dzieci. Już dawno tak się nie ubawiliśmy, jak na cyrku ‘’Heca”.
7 grudnia, z okazji Dnia św. Mikołaja, dzieci z klas starszych pojechały do Kutna do parku wodnego i do kregielni. W hali basenowej czas wykorzystały na zabawy wodne- piłkę wodną, wspinaczkę po ściance, wypoczynek w jacuzzi oraz saunie. Sporo śmiechu i dobrej zabawy było podczas zjazdów na zjeżdżalni pontonowej.Bardziej odważni i posiadający wieksze umiejetności pływackie, swoich sił próbowali na większym i głębszym basenie pod czujnym okiem ratownika wodnego. Po dwóch godzinach pobytu na basenie i po krótkiej wizycie na posiłek w bufecie, grupa przeszła do kręgielni. Tam miło i aktywnie spedziła czas aż do czasu odjazdu.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży"dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałakowskiego. Z tego powodu, w dniu 08 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły, na zaproszenie Fundacji "Muzyka Świata" , wybrali się na zwiedzanie budynku Filharmonii Łódzkiej. Przy okazji wyjazdu uczestniczyli też w projekcji filmu "Dwa szkiełka w Planetarium EC1 w Łodzi.
Budynek Łódzkiej Filharmonii wykonany z drewna, betonu i dużej ilości szkła bardzo nas zachwycił nowoczesnością. Zwiedzaliśmy dwie nowoczesne sale, które łącznie mogą pomieścić ponad 750 osób-salę kameralną i salę koncertową. Sala koncertowa to ogromna sala posiadająca ponad 650 miejsc. Jest doskonale nagłośniona i panuje w niej doskonała akustyka. O tym mogliśmy się przekonać, bo uczestniczyliśmy w próbie generalnej Orkiestry Symfonicznej. Mieliśmy okazję poznać rozmieszczenie instrumentów muzycznych na scenie, które podczas koncertu ma znaczenie.
W Planetarium w wygodnych fotelach obejrzeliśmy film "Dwa szkiełka" , podczas którego mogliśmy zaobserwować gwiazdozbiory na jesiennym niebie.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracj Mc' Donalds na posiłek.
6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj wraz z uroczą Śnieżynką. Dzieci z Punktu Przedszkolnego zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i wyrecytowały wierszyk. Nastepnie swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z klas 0-III. Były wspaniałe wiersze i piosenki. Kiedy ustały śpiewy św. Mikołaj z pomocą Śnieżynki wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Było dużo radości i zadowolenia. Na pożegnanie wszyscy otrzymali od św. Mikołaja słodki poczęstunek. Znów będziemy czekać na niego cały rok.
album fotograficzny
W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym udali się na pobliski parafialny cmentarz i uczcili pamięć poległych żołnierzy przed dniem Wszystkich Świętych. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze na grobach żołnierskich oraz na mogile poległych podczas nalotu na Plecką Dąbrowę w dniu 10.09.1939 roku.
W dniu 21 października uczniowie klas 0-III i IV -VI uczestniczyli w wyjeździe do Kutnowskiego Domu Kultury na spektakle teatralne. Młodsze dzieci obejrzały sztukę pt. "Baśnie z Dalekiego Wschodu", a starsi uczniowie widowsko pt. "Szatan z VII klasy" Kornela Makuszyńskiego. Była to barwna i pełna humoru opowieść o niezwykłych przygodach ucznia siódmej klasy i jego nauczycielki historii, pani Gąsowskiej. Wątek przewodni stanowiła kryminalna zagadka, którą przyszło im rozwiązać.
20.10. w naszej szkole odbył się apel a okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod haslem "Bądźcie świadkami miłosierdzia".
Uczniowie z klas IV - VI przedstawili krótką inscenizację o życiu i działalności apostolskiej Wielkiego Papieża Polaka. W roli głównej wystąpili: Paweł Pieniążek jako mały Karol Wojtyła, ksiądz i późniejszy biskup, Filip Kowalski i Zuzanna Szczapa jako rodzice Wojtyły. Piotr Pieniążek wcielił się w rolę papieża Jana Pawła II.
Uczniowie z klasy III zaśpiewali kilka znanych papieskich piosenek.
10 października 2016 r. odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Policji w Żychlinie. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zostały omówione zasady postepowania pieszych i rowerzystów. Policjant zwrócił uwagę na obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych, które sprawiaja, że są one bardziej widocznym na drodze i zwiększa to ich bezpieczeńswo. Na koniec prelekcji dzieci z klasy I otrzymały własnie odblaskowe breloczki.
6 pażdziernika koncert muzyczny nosił tytuł "Zaczarowane instrumenty", a głównym bohaterem były skrzypce. Uczniowie poznali budowę instrumentu i najsłynniejszych włoskich lutników. Wysłuchali przepięknego "Czardasza" Vittorio Montiego i tango z filmu "Zapach kobiety". Prawdziwą sensację wzbudziła jednak gra na pile i na glinianej okarynie.
7 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Przyroda w poezji - Wiejskie krajobrazy". Dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminny Bedlno recytowały wiersze o urokach życia na wsi, polach, łąkach, zwierzętach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z młodszej kategorii wiekowej - klas II- IV.
Pierwszej miejsce w konkursie zdobyła uczennica naszej szkoły- Marta Łąpieś z klas II. Tobiasz Kopczyński zajął III miejsce. Amelia Jankowska i Michał Myszkowski otrzymali wyróżnienia, a Julka Tarkowska - dyplom za udział.
Wszystko uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki, a osoby wyróżnione- nagrody książkowe.
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca w stylu rycerskim. Tego dnia wszyscy chłopcy przebrani byli za rycerzy, a dziewczęta za księżniczki. Imprezę rozpoczęła grupa rekonstrukcyjna Arkona pokazem rycerskim.Była to wartościowa lekcja historii. Uczniowie mogli uczestniczyć w pokazowym pojedynku rycerskim, przymierzyć zbroję rycerską, obejrzeć i dotknąć broń rycerską i uczestniczyć w quizie na temat historii Polski. Na koniec każdy uczestnik pokazu był pasowany na rycerza. Odbyły sie też konkursy rycerskie, tj.: bieg w workach, kręcioł, bitwa na równoważni, rzut podkową, ruchome tarcze, bieg dam, wyścig w nartach króla Bolka. Każdy, kto uczestniczył w zabawie mógł też skorzystać z przejażdżki konnej. W przerwie między zabawami można było upiec kiełbaskę przy ognisku i obejrzeć taniec średniowieczny wykonany przez rycerzy i księżniczki z klas IV-VI. Całą imprezę umilała muzyka w stylu średniowiecza. Było dużo śmiechu, wrażeń i dobrej zabawy.
W dniach 22-23 września ośmioro uczniów z klasy III i V brało udział w dwudniowej wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pierwszej punktem programu była wizyta na Pustyni Błędowskiej. Następnie uczniowie zwiedzali Zamek na Pieskowej Skale i spacerowali pod Maczugą Herkulesa. W Ojcowie podziwiali wapienne skały o różnych kształtach i spacerowali w Grocie Łokietka.
Drugiego dnia po zwiedzaniu ruin zamku w Ogrodzieńcu, zabawach na torze saneczkowym w parku rozrywki i wizycie w Parku Miniatur zamków i warowni Jury Krakowsko - Częstochowskiej udali się do przerażającego Domu Legend i Strachów. Ostatnim punktem programu była wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Częstochowie.
Drużyna naszej szkoły złożona z uczniów klasy szóstej: Mileny Drabik, Piotra Pieniążka, Bartka Skrzypskiego i Kacpra Króla wzięła udział w zawodach strzeleckich pod nazwą "Dwubój ogniowy".
Zawody rozegrane zostały dzisiaj na strzelnicy "Orzeł" w Kutnie. Obejmowały one strzelanie z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej i z karabinka sportowego kbks w pozycji leżącej.
Drużyna zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymując puchar i dyplom.
Zawody zgromadziły dużą ilość uczestników, a oprócz dobrej zabawy wszyscy mogli się posilić pożywną grochówką.
25 września w Orłowie odbyły się uroczystości upamiętniające 77 rocznicę Bitwy nad Bzurą. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., w której uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, na czele z wójtem Krzysztofem Kołachem, poczty sztandarowe ze wszystkich szkół podstawowych gminy Bedlno oraz przedstawiciele OSP z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Filip Kowalski, Wioleta Wypych i Kinga Golisz.
Po mszy wszyscy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający bitwę, która rozegrała się w okolicach Orłowa w dniach 7-17.09.1939 r., gdzie uczniowie z Szewc Nadolnych zaprezentowali krótką część artystyczną. Przedstawiciele władz i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy.
Uczniowie klas I - VI i oddziału przedszkolnego uczestniczyli 20 wrzesnia w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Do pracy w SU zgłosiło się czworo uczniów z klasy VI: Milena Drabik, Kinga Golisz, Filip Kowalski i Piotr Pieniążek. Każdy uczeń mógł oddać głos na jednego kandydata. Karty wyborcze wrzucano do specjalnie na tę okazję przygotowanej urny. Wyniki ogłosimy jutro. Trzymajcie kciuki za swoich kandydatów.